minisite about me and my (under)world

Zblúdilo tajomný

Menšie intro k tomuto príspevku: pred rokom a pol som napísal svoju prvú báseň a povedal som, že bude zároveň aj posledná, no po 20 mesiacoch som v telefóne objavil ďalšiu, ktorej história mi je trocha neznáma, keďže vznikla za nevyjasnených okolností putovania nočnými zákutiami rôznych putík. Tak teda nech sa páči a ako záver by som k tomu dodal jeden skvelý výrok, ktorý to má asi za následok: “Pi a nechaj piť.”

Vzletel nad horizont smelý dráp,
Budil pod krídlami myšlienku,
Let jeho ukončil sa v chvíli,
Stopu svoju zanechal v mžiku.

Obraz sa v chvíli vykreslil,
Nikto súcit necítil,
Ako kameňom do studne hodiť,
Pocit blažený sa nedostavil.

Nebyť drápa po hniezde by bolo,
Nikto by ani nevedel,
Súperov by bolo mnoho,
Dávno by na vrchole sedel.

Nebolo takého hrdinu doteraz,
Keby úmysel jeho schoval sa včas,
Že dobro on na vôkol chcel zniesť,
Rozdal by viacero krás.

Nemyslel vopred na všetko,
Pád mu prišili hneď,
Bol by on Fénix nesmrteľný,
zaplatil za každý stret.

Bludné putovanie bolo jeho sen,
Vyučil ho život prežiť posledný deň.

La Putyka – kvalitný kultúrny zážitok

foto: laputyka.cz

foto: laputyka.cz

Tento týžden som mal možnosť navštíviť predstavenie českého zoskupenia La Putyka. Vystúpili v rámci festivalu Divadelná Nitra. Nejaké útržky som už zhliadol v rôznych talkshow, no celé predstavenie bolo pre mňa neznámou. Samy sa charakterizujú ako nový cirkus, ktorý vo svojich predstaveniach skĺbuje prvky akrobacie, tanca, bábkového predstavenia, zasadené do prostredia klasickej krčmy. Predstavenie vás už od začiatku postaví do role návštevníka putyky, ktorý prichádza na nejaké to pivo. Jeden a pol hodinové predstavenie je zasadené do humornej formy, v rámci ktorých ste svedkom prekvapivých artistických kúskov, ktoré vyrážajú dych. Výbornú úlohu zohráva aj forma krčmára ako vtipného komentovača situácií v jeho podniku a sveta všeobecne. Pokračovanie »

Nad obzor

Ponurné ticho sa vkradlo.
Bez pozvánky, bez klopania.
Karty vyložené na stole.
Neodvratná prehra poškuluje.

Kráľovná pokorila kráľa.
Biely skoncovali s čiernymi.
Kto sa pýtal, pohorel.
Otázka zapadla prachom.

Slnkom a vetrom bojovať.
Tváriť sa ako Pán.
No stále iba prehrávať.

Krídla roztiahol nad obzor.
Schytil čas čo sa mu smial.
Figúrkam ostal vzor.

Výhľad z Torre di Bologna + San Siro

Začiatkom septembra sme absolvovali s kamarátom výlet v Taliansku, kde našou príletovou destináciou bola Bologna. Všetkým odporúčam “vytrepať” sa na Torre di Bologna, vypiť fľašu vody a potom sa kochať výhľadom. Neodporúča sa ženám vo vysokých štekloch a ľuďom s klaustrofóbiou ;)

V Miláne som si samozrejme ako fanúšik svetového a talianskeho futbalu nemohol nechať ujsť domovský stánok AC a Interu Miláno. Pekná pretlaková hala keď si predstavíte, že by sa tam zmestila celá Žilina…

Moja stránka vo svete internetu – Begin

Tak som sa dočkal. V preklade konečne som pohol lenivou riťou a spravil konečne svoj web. Ako to tak býva, tie najlepšie počiny sú tie impulzívne, nebolo tomu inak ani v prípade tejto stránky. Ani pri vytváraní som ešte nevedel, čo vlastne bude obsahom týchto pár stránok, to bude asi heslo týchto stránok po celý čas. Hlavné oblasti budú asi pracovné a školské záležitosti (aj keď tie školské sa väčšiny z vás týkať nebudú, heh). Pokračovanie »